Atletico Madryt Liga Europy
fot. atleticodemadrid.com

Atletico Madryt to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych drużyn piłkarskich w Hiszpanii i Europie. To klub, który ma bogatą historię sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Jednym z tych międzynarodowych osiągnięć jest imponująca historia klubu w rozgrywkach Ligi Europy UEFA, gdzie Atletico Madryt osiągnęło wiele znaczących sukcesów. Ale ile razy ta drużyna zdobyła to prestiżowe trofeum?

Historia Atletico Madryt w Lidze Europy

Atletico Madryt jest jednym z najczęstszych uczestników rozgrywek Ligi Europy UEFA, a historia klubu w tym turnieju jest naprawdę imponująca. Pierwszy triumf Atletico w tych rozgrywkach miał miejsce w sezonie 2009/2010. Wówczas drużyna pod przewodnictwem trenera Diego Simeone zdobyła tytuł po zwycięstwie w finale nad Fulham FC wynikiem 2:1 po dogrywce. Był to moment przełomowy, który dał początek serii sukcesów Atletico w Europie.

Kolejne sukcesy w Lidze Europy

Atletico Madryt nie zatrzymało się na jednym zwycięstwie. Klub ten kontynuował swoje znakomite występy w Lidze Europy. W sezonie 2011/2012, znów pod wodzą Simeone, zdobyli kolejny tytuł, pokonując w finale Athletic Bilbao 3:0. To było drugie zwycięstwo Atletico w tej prestiżowej europejskiej rywalizacji.

Ale to nie koniec. Atletico Madryt kontynuowało imponujące występy w Lidze Europy i zdobyło trofeum po raz trzeci w sezonie 2017/2018. Tym razem drużyna Simeone pokonała Olympique Marsylia 3:0 w finale, co zapisało kolejny rozdział w historii sukcesów klubu w tej imprezie.

Atletico Madryt to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii Ligi Europy UEFA. Klub ten zdobył to prestiżowe trofeum aż trzy razy, w sezonach 2009/2010, 2011/2012 i 2017/2018. To świadczy o nie tylko o jakości drużyny, ale także o jej zdolności do osiągania sukcesów na europejskiej scenie. Atletico Madryt jest dumą nie tylko Hiszpanii, ale całego światowego futbolu.

Warto nadmienić, że wcześniej Atletico Madryt dwukrotnie zagrało w półfinale Pucharu UEFA (poprzednia nazwa rozgrywek Ligi Europy), a miało to miejsce w sezonach 1997/98 oraz 1998/99.

Źródło: www.atleticomadryt.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments